کولر گازی
نمایندگی گری
نمایندگی دایکین
Slider

تجربه متفاوت
استفاده از خدمات تک کولر

ارائه خدمات با کیفیت
در سراسر ایران
پاسخگویی شبانه روزی
در ۳۶۵ روز سال
نیروی کار متخصص
با ۲۰ سال تجربه
۱۸۰ روز ضمانت
کیفیت خدمات

چگونه از دزدیده شدن خودرو خود جلوگیری کنیم؟

دزدی از خودرو و یا دزدیده شدن خودرو یکی از اتفاقاتی است که در سراسر دنیا به دفعات اتفاق می‌افتد و منحصر به یک کشور خاص نیست.

بدون شک دزدها علاقه بیشتری به طعمه‌های آسان‌تر دارند بنابراین نخستین قدم این است که خودرو شما جذابیت زیادی برای یک دزد نداشته باشد. حتی در برخی موارد در صورت دزدیده شدن خودرو، شرکت‌های بیمه با مشخص شدن عملکرد نادرست مالک در نگهداری آن، ممکن است درصدی از قیمت را پرداخت نکنند.

نکات ارائه شده در اینجا، نسبی هستند و ممکن است یک دزد بتواند باز هم از این موانع عبور کرده و به هدف خود دست پیدا کند.

 

از دزدگیر استفاده کنید

هرچند تاثیر استفاده از دزدگیر چندان تاییدشده نیست و دزدهای باتجربه به راحتی می‌توانند دزدگیر را در زمان کوتاه از کار بیندازند. اما یک اصل وجود دارد آن هم اینکه دزدها ترجیح می‌دهند به سراغ خودرویی بروند که سروصدای کمتری دارد و توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کند.

از قفل‌های مختلف استفاده کنید

قفل‌های فیزیکی از جمله قفل فرمان کار دزد را کمی سخت می‌کنند و البته فواید دیگری هم دارند. به عنوان مثال قفل فرمان اجازه چرخش فرمان را نمی‌دهد و از دزدیده شدن ایربگ هم جلوگیری می‌کند. خوشبختانه این وسایل قیمت معقولی دارند.

از GPS استفاده کنید

استفاده از سیستم مسیریابی یا GPS، به شما اجازه می‌دهد تا از مکان خودرو هر جا که باشد، اطلاع پیدا کنید. به این ترتیب پلیس هم می‌تواند خودرو شما را راحت‌تر پیدا کند.

از قفل چرخ استفاده کنید

قفل چرخ وسیله‌ای است که جایگزین پیچ‌های چرخ می‌شود و از دزدیده شدن چرخ‌ها جلوگیری می‌کند. این قطعه ارزان و استفاده از آن آسان است.

وسایل ارزشمند را داخل خودرو قرار ندهید

همه می‌دانیم که نگهداشتن وسایل ارزشمند در داخل خودرو، دزدها را به راحتی به دزدی از خودرو ترغیب می‌کند. مهم‌ترین وسایلی که به صورت رایج استفاده می‌شوند و نباید داخل خودرو بمانند، شامل انواع کیف، گوشی موبایل، عینک و به خصوص پول می‌شود.

قفل کردن درها را فراموش نکنید

هیچگاه درها را باز نگذارید و همواره از بسته بودن پنجره‌ها و سانروف مطمئن شوید.

 

خودرو را در حالت روشن رها نکنید

روشن نگه داشتن خودرو به دلایل مختلف از جمله خرید کوتاه مدت و یا گرم کردن آن در هوای سرد، کار را برای دزدیده شدن خودرو بسیار راحت می‌کند. بنابراین حتی برای زمان کوتاه، خودرو خود را در حالت روشن رها نکنید.

کد VIN را بر روی شیشه‌ها بنویسید

کد VIN در بخش‌های مختلفی از خودرو نوشته شده و نوشتن آن بر روی شیشه کمک می‌کند تا اگر دزدی قصد فروش خودرو به صورت عادی و یا اوراقی را داشته باشد، خریدار متوجه عدم صحت اطلاعات بشود.

در محل مناسبی پارک کنید

بهتر است خودرو خود را در مکانی پارک کنید که خودروهای دیگری رفت و آمد دارند و نور در آن محل وجود دارد. دزدیدن خودرو در محل‌های تاریک و خلوت، بسیار راحت‎‌تر است.

هوشیار باشید

یکی از روش‌های دزدها، ایجاد تصادف صوری است تا راننده پس از این اتفاق، تمرکز خود را از دست داده و احتمالا از خودرو خارج شود. به این ترتیب آنها می‌توانند به راحتی به هدف خود برسند.

 

[نمایندگی گری]  [کولر گازی گری]  [شرکت گری]  [داکت اسپلیت گری] [گری]

  [نمایندگی اجنرال]  [کولر گازی اجنرال]   [شرکت اجنرال]   [داکت اسپلیت اجنرال] [اجنرال]

  [نمایندگی دایکین]  [اوزون تراپی]  [کولر گازی دایکین] [شرکت دایکین]  [داکت اسپلیت دایکین]   [دایکین]

تماس با کارشناس